Twój koszyk
jest pusty

Bośnia i Hercegowina. Przewodnik globtrotera.

Odkryj Perłę Bałkanów...

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 158

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-938247-6-2

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 29,90 zł
Szczegóły produktu

 Bośnia i Hercegowina to kraj mało znany w Polsce. Kojarzy się zazwyczaj z wojną i zniszczeniami. Niewiele więcej niż to wie o nim przeciętny mieszkaniec naszego kraju. Wystarczy jednak spojrzeć na mapę, aby zdać sobie sprawę, że kraj ten musi być interesujący dla turysty. Położony między Chorwacją a Czarnogórą – jakże popularnymi miejscami wypoczynku. Historycznie leży na obszarze, który był częścią Cesarstwa Rzymskiego, a wcześniej starożytni Grecy zakładali tu swoje miasta. Tutaj znajdują się piękne sanktuaria w Medziugorie i Mostar, urzekający Blagaj i przepiękne źródło rzeki Buny. Bośnia i Hercegowina to imponujący zamek Počitelj, a także uważany za jeden z najpiękniejszych w świecie wodospad w Jajce. Stolica kraju - Sarajewo, wbrew powszechnej opinii, nie jest wyniszczonym przez wojnę miastem, lecz tętniącą życiem europejską stolicą. Bośnia i Hercegowina mając linię brzegową o długości zaledwie 24 kilometrów wykorzystała ją do tego stopnia, że obecnie turysta musi zachwycić się pięknym miastem Neum leżącym nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Turysta pragnący aktywnego wypoczynku odnajdzie go w Parku Narodowym Sutjeska, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kraju - Ma­glić. Ten mierzący 2386 metrów skalny kolos wzbija się ku niebu i przytłacza swym ogromem. W końcu tutaj znajduje się Srebrenica, w której zapisano jedną z najciemniejszych kart w najnowszej historii Europy. Wydarzenia ostatniej wojny uznawane są za "największe ludobójstwo w Europie od czasu II wojny światowej". Pora odkryć wszystkie tajemnice Bośni i Hercegowiny.

 

 Dlaczego nasze przewodniki są lepsze niż konkurencji? Powodów jest co najmniej kilka. Po zakupie książki zapewniamy:

 - Stałe aktualizacje informacji zawartych w książce, poprzez Strefę Klienta (połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, dostępna i stale aktualizowana baza hotelowa). W praktyce to oznacza, że jeśli np. pojawiają się promocyjne bilety lotnicze do Bośni i Hercegowiny, jesteście Państwo informowani o tym jako pierwsi!

  - Pomoc w zakupie biletów, rezerwacji noclegów, załatwianiu wiz oraz w każdej innej sprawie związanej z organizacją wyjazdu.

  - Możliwość publikacji własnych zdjęć, filmów, notatek z podróży na stronach naszej księgarni (w dziale Strefa Klienta). Najlepsze zdjęcia i wpisy publikujemy na naszym profilu na Facebook i Twitter.

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji