Twój koszyk
jest pusty

Kosowo. Przewodnik globtrotera

Odkryj najbardziej tajemniczy kraj Europy...

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 160

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-938247-4-8

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 34,90 zł
Szczegóły produktu

"Serbskiemu narodowi wystarcza ostra woń kosowskich piwonii. Kwiat ten, jak głoszą ludowe legendy, wyrasta z krwi serbskich junaków, którzy padli od tureckiej szabli w bitwie na Kosowym Polu w 1389 roku.” Aleš Debeljak (z książki Nostalgia. Eseje o tęsknocie za komunizmem). Historia Kosowa i historia Serbii są ze sobą związane nierozerwalnie. Kosowo kojarzy się zazwyczaj z wojną, jaka toczyła się na Bałkanach w latach 90tych XX wieku. To jednak, już przeszłość. Obecnie sytuacja w Kosowie ustabilizowała się i znów przybywają tutaj turyści. Nie ma ich wielu, są jakby onieśmieleni, nieco przestraszeni, ale bardzo ciekawi tego niewielkiego kraju leżącego w sercu Bałkanów. A ma on do zaoferowania zaskakująco wiele: piękne krajobrazy, barwną kulturę i niezwykle przyjaznych ludzi, którzy tu mieszkają. Odnaleźć tutaj można starożytne klasztory, pełne prawdziwych skarbów sztuki sakralnej, cerkwie czy też krajobrazy niespotykane nigdzie indziej. Kosowo to kraj o historii znacznie starszej niż historia Polski. Można tu trafić na ślady starożytnych Greków i Rzymian, można odkryć pozostałości bizantyjskiej kultury i podziwiać osiągnięcia sztuki i architektury świata słowiańskiego doby średniowiecza. Pora odkryć kraj, który jest nie tylko najmłodszym państwem w Europie, ale też jednym z najbardziej tajemniczych…

 

 Dlaczego nasze przewodniki są lepsze niż konkurencji? Powodów jest co najmniej kilka. Po zakupie książki zapewniamy:

  - Stałe aktualizacje informacji zawartych w książce, poprzez Strefę Klienta (połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, dostępna i stale aktualizowana baza hotelowa). W praktyce to oznacza, że jeśli np. pojawiają się promocyjne bilety lotnicze do Kosowa, jesteście Państwo informowani o tym jako pierwsi!

  - Pomoc w zakupie biletów, rezerwacji noclegów, załatwianiu wiz oraz w każdej innej sprawie związanej z organizacją wyjazdu.

  - Możliwość publikacji własnych zdjęć, filmów, notatek z podróży na stronach naszej księgarni (w dziale Strefa Klienta). Najlepsze zdjęcia i wpisy publikujemy na naszym profilu na Facebook i Twitter.

 

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji