Twój koszyk
jest pusty

Macedonia. Przewodnik globtrotera

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 201

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-938247-2-4

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 34,90 zł
Szczegóły produktu

Macedonia jest krajem stosunkowo rzadko odwiedzanym przez turystów. Zazwyczaj kojarzy się ona z lekcjami historii. Każdy bowiem słyszał na jakimś etapie swojej edukacji o Aleksandrze Macedońskim i stworzonym przez niego Imperium. Macedonia jednak to także jeden z najbardziej fascynujących krajów Europy. Położona w sercu Bałkanów, jest miejscem gdzie naturalnie krzyżują się i krzyżowały drogi handlowe, kulturowe i mentalne ludzi obszarów Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii, Serbii oraz Włoch. Macedonia to kraj o niezwykle długiej i bogatej historii. Najpierw odegrała zasadniczą rolę w historii Grecji. Potem była ośrodkiem, który przekazał w dużej mierze kulturę helleńską Rzymianom a przez nich całej Europie Zachodniej. Dzisiaj Macedonia to kraj, który ma do zaoferowania turyście bogactwo swojej historii, niezwykłą kulturę, przepiękne krajobrazy, oryginalne zwyczaje, pyszną kuchnię i niesamowitą ludzką gościnność, która często zadziwia a czasami wręcz onieśmiela. Macedonię porównuje się często do Szwajcarii, jeśli chodzi o piękno krajobrazów, do Grecji, jeśli idzie o bogactwo historyczne i do całej Europy, jeśli brać pod uwagę wielokulturowość i bogactwo tradycji. Można tutaj popływać w krystalicznie czystych jeziorach, z których wodę można pić bez obaw. Miłośnicy gór mogą wędrować tygodniami, podziwiając ich piękno a podróżnicy, którzy cenią sobie dobrą kuchnię stwierdzą, że nie chcą żyć nigdzie indziej, jak tylko w Macedonii. Pora odkryć ten kraj!

 

Dlaczego nasze przewodniki są lepsze niż konkurencji? Powodów jest co najmniej kilka. Po zakupie książki zapewniamy: 

-Stałe aktualizacje informacji zawartych w książce, poprzez Strefę Klienta (połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, dostępna i stale aktualizowana baza hotelowa). W praktyce to oznacza, że jeśli np. pojawiają się promocyjne bilety lotnicze do Macedonii, jesteście Państwo informowani o tym jako pierwsi!

-Pomoc w zakupie biletów, rezerwacji noclegów, załatwianiu wiz oraz w każdej innej sprawie związanej z organizacją wyjazdu.

-Możliwość publikacji własnych zdjęć, filmów, notatek z podróży na stronach naszej księgarni (w dziale Strefa Klienta). Najlepsze zdjęcia i wpisy publikujemy na naszym profilu na Facebook i Twitter.

 

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji