Twój koszyk
jest pusty

Riwiera Turecka. Przewodnik globtrotera

Odkryj wszystkie tajemnice Tureckiej Riwiery...

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 144

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-938882-5-2

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 29,90 zł
Szczegóły produktu

Tam gdzie Wschód spotyka się z Zachodem, gdzie głos muezina wyznacza rytm dnia, a herbata o miodowym kolorze smakuje wyjątkowo słodko – to właśnie Turcja. Kraj mający niejedno oblicze, w którym tradycja Imperium Osmańskiego przeplata się z nowoczesnością. Państwo skrajności i przeciwieństw. A w jego sercu Riwiera Turecka. Piękno tego zakątka świata docenił sam Marek Antoniusz, podarowując ukochanej Kleopatrze miasto obecnie znane jako Alanya. Sława plaży Kleopatry obiegła już świat, a teraz czeka również na Ciebie. Riwiera Turecka oferuje jednak coś więcej niż tylko uroki swego piaszczystego wybrzeża. Miłośnicy sportów wodnych znajdą również coś dla siebie, zwłaszcza w metropolii jaką jest Antalya. Z kolei spragnieni obcowania z kulturą powinni wybrać się do Side, gdzie w otoczeniu imponującego teatru z czasów rzymskich i świątyni Apolla mogą zgłębiać tajemnice historii. Anamur – najdalej wysunięte miasteczko Azji Mniejszej, skąd tylko rzut beretem na Cypr, zaskoczy Cię średniowieczną twierdzą Mamure Kalesi, zaliczaną do najbardziej imponujących tego typu budowli w całej Turcji, będąc najlepiej zachowaną oraz największą fortecą w całym basenie Morza Śródziemnego.

Jeżeli tylko poznasz smak słynnej tureckiej baklavy, dolmy czy köfte i pozwolisz uwieść się tureckiej tradycji, gwarantuję, że powrócisz w to miejsce. Turcja to magiczny kraj. Wyrusz w podróż śladami największych władców starożytnego świata i zakochaj się w nim! Pora spakować plecak i odkryć wszystkie tajemnice Tureckiej riwiery.

 

Przewodnik jest w szczególności przeznaczony dla:

- osób podróżujących z biurami podróży, które nie chcą przepłacać za różnego rodzaju "wycieczki fakultatywne". Autorka przewodnika korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego w czasie licznych wyjazdów turystycznych na wybrzeże Turcji wskazuje jak zorganizować sobie wyjazdy we własnym zakresie, często oszczędzając nawet 90% ceny!

- osób podróżujących na własną rękę po wybrzeżu Turcji, które pragną za ułamek ceny, którą zapłaciłyby w czasie wyjazdu z biurem podróży zobaczyć co najmniej tyle samo co w zorganizowanych wycieczkach.

- Osób, które chcą w harmonijny sposób połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem!

 

Przewodnik zawiera:

- Dokładny opis wraz z trasami zwiedzania wszystkich najważniejszych kurortów i ośrodków wypoczynkowych na tureckiej riwierze.

- Opis możliwości zwiedzania terenów w głębi lądu ze wskazaniem na konkretne zabytki/regiony.

- Informacje o dojazdach środkami komunikacji publicznej oraz własnym samochodem/rowerem do wszystkich opisywanych miejsc.

- Informacje o cenach wycieczek fakultatywnych (organizowanych przez biura podróży) oraz ich porównanie z cenami takiej samej trasy zwiedzania w oparciu o lokalne biura podróży oraz zwiedzanie transportem publicznym czy własnym samochodem. Ta część jest szczególnie przydatna dla osób, które chcą zwiedzać a nie chcą przepłacać za "fakultety". 

- Bardzo szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania.

- Aktualne ceny biletów oraz godziny otwarcia atrakcji turystycznych/muzeów itp.

- Obszerną część historyczną.

- Obszerne informacje poświęcone hotelom (ze wskazaniem na dobre i tanie), restauracjom, punktom w którym można zjeść bardzo tanio, najbardziej popularnym klubom oraz wszystkim wartym uwagi miejscom, w których toczy się "życie nocne".

- Szczegółowe informacje na temat plaż z podziałem na najpiękniejsze, najciekawsze i najmniej zatłoczone.

- ...oraz wszystko, co przewodnik powinien zawierać (festyny, święta, godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, rodzaje zniżek i wiele więcej!

...............................................................

O AutorceAgata Marta Michalewicz. Urodzona w Szczecinie, z wykształcenia prawnik, koneserka dobrej kawy i mody, redaktorka na portalu www.bałkanistyka.org, wielbicielka Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Turcji. Dlatego też praktyki w kancelarii odbyła w Stambule. Roczny pobyt w zimnej Norwegii nie ochłodził jej entuzjazmu i minimum raz w roku odwiedza Turcję, która za każdym razem daje się poznać z zupełnie innej strony. Riwiera nie ma przed nią żadnych tajemnic, podobnie jak bliskowschodnia kultura. Poza orientalnymi zainteresowaniami, świetnie radzi sobie na parkiecie, ponieważ trenowała kilka lat taniec towarzyski oraz akrobatykę. Swoje pomysły realizuje spontanicznie, w ciągu dwóch miesięcy nauczyła się pisać i czytać po arabsku. Szczególnym sentymentem darzy Wrocław, w którym mieszka od kilku lat. 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji