Twój koszyk
jest pusty

Turkmenistan. Przewodnik globtrotera

Wyrusz do kraju gdzie prawie "nie ma turystów"!

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 191

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-938247-1-7

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 34,90 zł
Szczegóły produktu

Turkmenistan to kraj w Polsce nieznany. Nie chodzi o to, że ludzie nie wiedzą, jaka jest jego stolica czy gdzie właściwie on leży. Jest nieznany, bo wielu ludzi nie potrafi skojarzyć słowa „Turkmenistan“ z krajem innym niż Turcja. Gdy jednak, chociaż w pobieżny sposób, spróbujemy zagłębić się w temat Turkmenistanu odkryjemy świat, kulturę, historię, zabytki, kuchnię i sposób patrzenia na świat, o którym nawet nie śniło się Europejczykom. Gdy w Turkmenistanie turysta zachwyca się pięknem tysiącletniego zabytku, często słyszy od miejscowych „Taki on młody“. Pierwszy oddech stolicą kraju, Aszchabadem – białym miastem na pustkowiu – jest często szokiem. Połączenie tradycji i nowoczesności onieśmiela, ale jednocześnie zachęca do pójścia dalej, zagłębienia się w uliczki, wejścia do muzeum i całkowitego oddania się Turkmenistanowi. Są tutaj starożytne miasta, ogromne twierdze, niezbadane jaskinie i urzekające swoim pięknem a jednocześnie niezwykle niebezpieczne góry i pustynie. Są w końcu ludzie. Ludzie niejako niepasujący do europejskiego, zglobalizowanego świata. Tylko tutaj możemy w górach Kopet-Dag odnaleźć potomków armii Aleksandra Wielkiego a nad brzegiem podziemnego jeziora Kow Ata porozmawiać z prawdziwie uduchowionymi mędrcami. W Turkmenistanie nie ma zbyt wielu turystów. Można całe dnie spacerować po miastach Turkmenistanu i nie spotkać Europejczyka. Niewiele już zostało takich miejsc na świecie. Pora poznać jedno z ostatnich!

 

Dlaczego nasze przewodniki są lepsze niż konkurencji? Powodów jest co najmniej kilka. Po zakupie książki zapewniamy:

  • Stałe aktualizacje informacji zawartych w książce, poprzez Strefę Klienta (połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, dostępna i stale aktualizowana baza hotelowa). W praktyce to oznacza, że jeśli np. pojawiają się promocyjne bilety lotnicze do Uzbekistanu, jesteście Państwo informowani o tym jako pierwsi!
  • Pomoc w zakupie biletów, rezerwacji noclegów, załatwianiu wiz oraz w każdej innej sprawie związanej z organizacją wyjazdu.
  • Możliwość publikacji własnych zdjęć, filmów, notatek z podróży na stronach naszej księgarni (w dziale Strefa Klienta). Najlepsze zdjęcia i wpisy publikujemy na naszym profilu na Facebook i Twitter.

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji