Twój koszyk
jest pusty

Uzbekistan. Przewodnik globtrotera

Wyrusz w podróż do Złotej Samarkandy...

OPRAWA: usztywniana i odporna na zgniecenia

DRUK: odporny na wodę i zmywanie

STRON: 188

WYMIARY: format 125×176 mm

ISBN: 978-83-934937-5-3

Przeczytaj fragment
Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena: 34,90 zł
Szczegóły produktu

Nie ma prawdopodobnie drugiego takiego kraju jak Uzbekistan. Kolebka kultury, o której świat zapomniał. Kolebka architektury monumentalnej, o której nie pisze się w książkach z zakresu historii architektury. Kolebka sztuki rzeźbiarskiej, o której mało który rzeźbiarz słyszał. Dla Polaka Uzbekistan brzmi egzotycznie, tajemniczo, wydaje się być krajem gdzieś na końcu świata. Jednocześnie niczym miasta z Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy brzmią w polskich uszach takie nazwy jak: Samarkanda, Taszkent, Buchara czy też Termitz. Spotkać tutaj nadal można barwne karawany, uzbrojonych w fantazyjnie wygięte noże derwiszów czy w końcu tajemnicze pustynne oazy. Uzbekistan to kraj z którym nierozerwalnie związane są takie postacie jak Czyngis-chan, Timur Chromy, Nasrullah-chan i Józef Stalin. Ten przewodnik zabierze Cię najpierw do Taszkentu, pokaże jego zabytki i historię. Następnie ruszymy do pełnej tajemnic Kotliny Fergańskiej, gdzie przeszłość mieszka się z teraźniejszością do tego stopnia, że trudno oprzeć się wrażeniu, że lada chwila zobaczymy karawany ciągnące jedwabnym szlakiem. Dalej przeniesiemy się do Samarkandy, Chiwy, Buchary oraz mniej znanych, ale równie fascynujących miejsc. W końcu udamy się na Zachód, by przeżyć to co jest tam do przeżycia, zobaczyć to co jest do zobaczenia: piękne krajobrazy, wspaniałe pustynie czy rozległe stepy. Spotkamy ludzi, którym daleko do tego co znamy z Europy a jakże blisko do naszych wyobrażeń o Oriencie. Naszą przygodę z Uzbekistanem zakończymy zaś w „państwie, które nie istnieje“ – Republice Karakałpackiej. Pora odkryć wszystkie tajemnice Uzbekistanu!

 

Dlaczego nasze przewodniki są lepsze niż konkurencji? Powodów jest co najmniej kilka. Po zakupie książki zapewniamy:

- Stałe aktualizacje informacji zawartych w książce, poprzez Strefę Klienta (połączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe, promowe, dostępna i stale aktualizowana baza hotelowa). W praktyce to oznacza, że jeśli np. pojawiają się promocyjne bilety lotnicze do Uzbekistanu, jesteście Państwo informowani o tym jako pierwsi!

- Pomoc w zakupie biletów, rezerwacji noclegów, załatwianiu wiz oraz w każdej innej sprawie związanej z organizacją wyjazdu.

- Możliwość publikacji własnych zdjęć, filmów, notatek z podróży na stronach naszej księgarni (w dziale Strefa Klienta). Najlepsze zdjęcia i wpisy publikujemy na naszym profilu na Facebook i Twitter.

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Sklep Księgarnia Globtrotera

Dawid Dudek www.davidiacus.pl
NIP: 6961746169
REGON: 302506013

Infolinia: +48 731 304 303

ul. św. Wawrzyńca 3B/6
60-539 Poznań
Nazwa Banku: IDEA BANK
Numer rachunku firmowego: 64 1950 0001 2006 0589 2714 0002

Copyright by Dawid Dudek www.davidiacus.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Więcej informacji