Regulamin księgarni internetowej www.ksiegarniaglobtrotera.pl

I Informacje ogólne

 1. Właścicielem księgarni internetowej, działającej pod adresem internetowym:
  www.ksiegarniaglobtrotera.pl
  jest firma Dawid Dudek www.davidiacus.pl, ul. Wilczak 20F/81, 61-623 Poznań, NIP: 6961746169 zwana dalej Sprzedającym.
 2. Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem") określa zasady i warunki składania zamówień i dokonywania zakupów w sklepie internetowym www.księgarniaglobtrotera.pl (zwanym dalej Księgarnią).
 3. Zapisy niniejszego regulaminu obowiązują każdą osobę (zwaną dalej Kupującym), która dokona zakupu poprzez złożenie zamówienia w sklepie internetowym www.ksiegarniaglobtrotera.pl, za pośrednictwem sieci Internet, telefonicznie lub pocztą.
 4. Księgarnia dokonuje sprzedaży osobom fizycznym i firmom (zwanym dalej Kupującymi).
 5. Oferta sklepu obowiązuje wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Realiazcja zamówień jest ograniczona do terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 6. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach księgarni bądź wprowadzania w nich zmian.

II Zamówienia

 1. Księgarnia internetowa prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem Internetu.
 2. Zamówienia są przyjmowane:
  a) drogą internetową przez stronę www.ksiegarniaglobtrotera.pl, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
  b) telefonicznie pod numerem +48 731 304 303 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty w godzinach od 9.00 do 14.00;
  c) za pośrednictwem Poczy Polskiej, po wysłaniu formularza zamówieniowego na adres siedziby wydawnictwa. Zamówienie takie należy złożyć na formularzu zamówieniowym stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
  d) za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej na adres: biuro@ksiegarniaglobtrotera.pl.
 3. Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymuje wiadomość e-mail potwierdzającą złożenie zamówienia.
 4. Zamówienia są realizowane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

III Formy płatności

 1. Kupujący może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  – za zaliczeniem pocztowym: należność pobiera listonosz lub kurier;
  – kartą kredytową: należność pobierana jest w chwili składania zamówienia poprzez serwis PayU;
  – przelewem bankowym na konto księgarni.
 2. Kupujący ma prawo korzystać z kodów promocyjnych i kodów rabatowych wystawianych tak przez samą księgarnię jak i przez pośredników i podmioty trzecie. Każdorazowe użycie kodu promocyjnego musi być zgodne z regulaminem użycia kodu oraz musi zostać potwierdzone przez księgarnię.

IV Dostawa zakupionego towaru

 1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:
  a) w przypadku zamówień płatnych za zaliczeniem pocztowym – z chwilą złożenia zamówienia;
  b) w przypadku zamówień płatnych kartą kredytową albo przelewem – w chwili autoryzacji karty, bądź wpływu pieniędzy na konto księgarni.
 2. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.
 3. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy.
  Przesyłki dostarcza:
  – Poczta Polska – czas dostawy 1-5 dni roboczych w zależności od wybranego sposobu dostawy.
  – Wybrana przez księgarnię firma kurierska – przesyłką kurierską: czas dostawy 1-2 dni robocze, w zależności od wybranego sposoby dostawy.
  – Firma InPost za pośrednictwem sieci Paczkomatów.
  Powyższe terminy dotyczą tylko czasu dostarczenia przesyłki na terenie Polski. Księgarnia nie odpowiada za opóźnienia w dostarczaniu przesyłek wynikłe z winy firmy odpowiedzialnej za ich dostarczenie.
 4. Darmowa wysyłka. Księgarnia oferuje swoim stałym kupującym lub też kupującym, którzy przekroczą określoną wartość zamówienia bezpłatną wysyłkę na terenie Polski. Informacje o darmowej wysyłce znajdują się każdorazowo w opisie produktu.
 5. W przypadku zamówień dokonywanych przez osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej na życzenie kupującego wystawiana jest faktura VAT w ciągu 7 dni roboczych od daty zakupu.
 6. Zamówienia nie odebrane przez Klienta w terminie z Poczty Polskiej lub od Kuriera i zwrócone do księgarni, mogą zostać ponownie wysłane do Kupującego po ponownym opłaceniu kosztów przesyłki.

V. Reklamacje

 1. Jeżeli po otrzymaniu towaru kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania przesyłki ma prawo złożyć reklamację. Do odsyłanego towaru należy dołączyć Formularz Reklamacji stanowiący załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.
 2. Książki wadliwe (puste strony, niewłaściwa kolejność stron, uszkodzenia mechaniczne etc.) wymieniamy natychmiast po zgłoszeniu na pełnowartościowe egzemplarze, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), księgarnia zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w księgarni towary do wyboru.

VI Zwroty

 1. Zwrot zakupionego towaru w idealnym stanie, z wypełnionym Formularzem Zwrotu stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu i w oryginalnym opakowaniu, bez podania przyczyny jest możliwy w ciągu 14 dni od daty dostarczenia towaru.
 2. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie towaru na adres: Dawid Dudek www.davidiacus.pl, ul. Wilczak 20F/81, 61-623 Poznań.
 3. Koszty przesyłki pokrywa kupujący. Towar musi być odpowiednio zapakowany i zabezpieczony przed naruszeniem w czasie transportu.
 4. Księgarnia nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 5. Pieniądze za odesłany towar oraz koszt dostawy towaru do Kupującego są zwracane wyłącznie przelewem bankowym na rachunek wskazany w formularzu odstąpienia od umowy kupna stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu w ciągu 7 dni roboczych od otrzymania przez Sprzedającego przesyłki.

VII Ochrona danych osobowych

 1. Twoje dane osobowe są gromadzone, wykorzystywane i chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm.).
 2. Zakres gromadzenia, wykorzystywania oraz sposób ochrony danych osobowych określa Polityka Prywatności stanowiąca załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu.

VIII Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nie uregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz inne przepisy prawa polskiego.

Księgarnia Globtrotera

Wilczak 20F/81, 61-623 Poznań
+48 731 304 303
Idea Bank
64 1950 0001 2006 0589 2714 0002
NIP: 6961746169, REGON: 302506013